نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: طوطی کاکادو سیاه دم قرمز ...

1. Top | #1

شماره عضویت
    1110
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.43
    سپاس
    6,152
    سپاس شده : 3,762 بار در 737 پست
    Blog Entries
    1
    حالت من : Ghamgin

kj طوطی کاکادو سیاه دم قرمز ...

اسم انگلیسی
    : Red Tailed Black Cockatoo
    اندازه این نوع [Only registered and activated users can see links. ] : 70 الی 80 سانت
    زیستگاه : استرالیا
    میزان صحبت : خوب
    سر و صدا : بسیار زیاد
    به عنوان پرنده خانگی : متوسط
    برای پرورش : عالی
    سن بلوغ : 4 سالگی

توضیحات :

ای نوع گونه از کاکادو کاملا مشکی و پرهای دم به رنگ قرمز و بسیار دوست داشتنی هستند ، میزان تخم گذاری 1 تا 3 عدد است که کاکاتو نر 28 الی 30 روز بر روی تخم ها میخوابد و بعد از 12 الی 14 هفته جوجه لانه را ترک میکند
    طول عمر این نوع کاکادو 100 سال به بالاست ولی محققان 200 سال هم تخمین زده اند

تغذیه :

رژیم خاص از جمله میوه های استرالیایی ، درخت کاج ، حشرات و پروانه

تعیین جنسیت :

رنگ پرهای نزدیک گوش در ماده روشن تر است و از رنگ چشم هم میتوان تشخیص داد اما بهترین حالت برای تعیین جنسیت DNA است

نکته بسیار مهم : این نوع گونه جزو بزرگترین رده کاکاتو ها در نظر گرفته شده است ، در پرواز بسیار عالی هستند و رفتار های خاص نسبت به گونه های معمول دارند و بسیار بازیگوش هستند

مترجم : MaHaK
    کپی بدون ذکر منبع *منقارکج ها* مجاز نمی باشد
    کاربرانی که پست MaHaK عزیز را سپاس کرده اند: adea, bashar,meysam,mr.teymouri, payiz_zxc,reza.hodhod, کاکاتو,آتیلا

[Only registered and activated users can see links. ]

حالا من یه ارزو دارم تو سینه ، که دوباره چشم من تو رو ببینه ... خدانگهدار

2. Top | #2

شماره عضویت
    806
    عنوان کاربر
    کاربر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.19
    سپاس
    233
    سپاس شده : 787 بار در 220 پست
    حالت من : Asabani
    سلام دوست عزيز
    يه چيزي در مورد مطلبتون بگم:طول اين پرنده حداكثر ٦٠ سانت بيشتر نميشه و بزرگترين كاكادو ها پالمه كه طولش با دمش حدود ٧٠ سانت ميشه.اگر از سايتي ترجمه كرديد لطفاً توي اون نظر بذاريد كه اين نظريه اشتباهه.اگه خودتون هم يه حساب سر انگشتي كنيد يه طوطي با اين اندازه يعني عقاب.اندازه اينا يه كم از كاكل زرد بزرگ بيشتره. اين طوطي ها اصلاً تمايلي به صحبت كردن ندارند و صداشون هم مثل كلاغه.لطفاً يه تجديد نظر بكنيد.با تشكر
    کاربرانی که پست Shahriar عزیز را سپاس کرده اند: bashar, MaHaK, payiz_zxc,reza.hodhod, کاکاتو,آتیلا
    شك تنها حقيقته

3. Top | #3

شماره عضویت
    1110
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.43
    سپاس
    6,152
    سپاس شده : 3,762 بار در 737 پست
    Blog Entries
    1
    حالت من : Ghamgin
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shahriar نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    يه چيزي در مورد مطلبتون بگم:طول اين پرنده حداكثر ٦٠ سانت بيشتر نميشه و بزرگترين كاكادو ها پالمه كه طولش با دمش حدود ٧٠ سانت ميشه.اگر از سايتي ترجمه كرديد لطفاً توي اون نظر بذاريد كه اين نظريه اشتباهه.اگه خودتون هم يه حساب سر انگشتي كنيد يه طوطي با اين اندازه يعني عقاب.اندازه اينا يه كم از كاكل زرد بزرگ بيشتره. اين طوطي ها اصلاً تمايلي به صحبت كردن ندارند و صداشون هم مثل كلاغه.لطفاً يه تجديد نظر بكنيد.با تشكر
    سلام
    من این مطالب رو از یه سایت معتبر و خارجی ترجمه کردمم
    فکر نکنم که چنین سایت معتبری بخواد از خود حرف در بیاره !!!
    ایا شما تجربه همچین [Only registered and activated users can see links. ] رو داشتید ؟
    کاربرانی که پست MaHaK عزیز را سپاس کرده اند: meysam, payiz_zxc,reza.hodhod, کاکاتو,آتیلا

[Only registered and activated users can see links. ]

حالا من یه ارزو دارم تو سینه ، که دوباره چشم من تو رو ببینه ... خدانگهدار

4. Top | #4

شماره عضویت
    671
    عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    میانگین پست در روز
    0.42
    سپاس
    184
    سپاس شده : 1,438 بار در 286 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shahriar نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    شما اطلاعاتتون درباره کاکاتو پایین هست دوست عزیز و موضوعی که دوست عزیزم ترجمه کردن کاملا درست هست و طول این پرنده بین 70-80سانت میباشد و هیچ شخصی به صورت تخصصی با این پرنده برای صحبت و تمرین تا سال 2010کار نکرده بود .این پرند قدرت سخنگویی در حد معمول و خوب داره و اون چیزی شما میگید غار کلاغ کلا صحت نداره مگر اینکه به جیغ تمام کاکادوها بگیم غار کلال
    شما کمی دوست عزیز در زمینه پالم اغراق شدید میکنید خیر این پرنده بزرگترین گونه کاکادوها نیست اما جزو بزرگترینها محسوب میشه
    عقاب هم دوست عزیز خیلی بزرگتر از 80سانت پس شما تجدید نظری در مثالتون بفرمایید
    Current status:
    The NSW Scientific Committee recently determined that the Red-tailed Black-Cockatoo (inland subspecies) Calyptorhynchus banksii samueli meets criteria for listing as Vulnerable in NSW under the Threatened Species Conservation Act 1995 (TSC Act), based on information contained in this report and other information available for the species. The species Calyptorhynchus banksii was previously listed as Vulnerable in NSW on the TSC Act (subspecies not distinguished). Currently neither the species (Calyptorhynchus banksii) nor the relevant subspecies (C. b. samueli) of the Red-tailed Black-Cockatoo are listed under Commonwealth or any other State legislation.
    Species description:
    Calyptorhynchus banksii is a large (70-80 cm in length) black cockatoo with a bushy crest and a red tail panel; the female has a white bill, fine yellow spots and bars on the head and body, and an orange tail panel with fine black bars. It is very similar to the smaller Glossy Black-Cockatoo Calyptorhynchus lathami, which has a small crest, softer and less discordant calls, and females have a grey bill and large yellow blotches on the head. The Yellow-tailed Black-Cockatoo C. funereus has a yellow ear patch and tail panel, and loud wailing calls.
    ویرایش توسط آرام : 12-26-2012 در ساعت 11:39 AM
    کاربرانی که پست آرام عزیز را سپاس کرده اند: bashar, MaHaK,meysam, payiz_zxc,reza.hodhod, کاکاتو,آتیلا

5. Top | #5

شماره عضویت
    806
    عنوان کاربر
    کاربر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.19
    سپاس
    233
    سپاس شده : 787 بار در 220 پست
    حالت من : Asabani
    بله دوستان شما درست ميفرماييد
    کاربرانی که پست Shahriar عزیز را سپاس کرده اند: bashar, MaHaK,meysam, payiz_zxc,reza.hodhod, کاکاتو
    شك تنها حقيقته

6. Top | #6

شماره عضویت
    941
    عنوان کاربر
    مترجم سایت
    میانگین پست در روز
    0.57
    سپاس
    1,691
    سپاس شده : 3,299 بار در 523 پست
    سلام
    دوستان عزیزم، فکر می کنم حق با شهریار عزیز هم باشه، من هم چند تا مطلب در رابطه با این طوطیها (Red-tailed Black Cockatoo) خوندم که تو بعضی از اونها طول بدن 53 تا 55 سانتی متر بود و تو این مطلبی که گذاشتم، حدودا 60 سانتی متر، نوشته شده!!!!
    Red-tailed Black Cockatoos are around 60 centimetres (24 in) in length and [Only registered and activated users can see links. ]. The male's plumage is all black with a prominent black crest made up of elongated feathers from the forehead and crown. The bill is dark grey. The tail is also black with two lateral bright red panels. Females are black with yellow-orange stripes in the tail and chest, and yellow grading to red spots on the cheeks and wings. The bill is pale and horn-coloured. The underparts are barred with fine yellow over a black base. Male birds weigh between 670 and 920 grams (1.5–2 [Only registered and activated users can see links. ]), while females weigh slightly less at 615–870 grams (1.25–1.75 lb).[Only registered and activated users can see links. ] In common with other cockatoos and parrots, Red-Tailed Black Cockatoos have [Only registered and activated users can see links. ] feet, two toes facing forward and two backward, that allow them to grasp objects with one foot while standing on the other, for feeding and manipulation. Black cockatoos are almost exclusively left-footed (along with nearly all other cockatoos and most parrots).[Only registered and activated users can see links. ]
    کاربرانی که پست adea عزیز را سپاس کرده اند: bashar, MaHaK,meysam, payiz_zxc,reza.hodhod, کاکاتو

!WHO BUT GOD COULD DO THIS

7. Top | #7

شماره عضویت
    671
    عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    میانگین پست در روز
    0.42
    سپاس
    184
    سپاس شده : 1,438 بار در 286 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط adea نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیزم، فکر می کنم حق با شهریار عزیز هم باشه، من هم چند تا مطلب در رابطه با این طوطیها (Red-tailed Black Cockatoo) خوندم که تو بعضی از اونها طول بدن 53 تا 55 سانتی متر بود و تو این مطلبی که گذاشتم، حدودا 60 سانتی متر، نوشته شده!!!!
    Red-tailed Black Cockatoos are around 60 centimetres (24 in) in length and [Only registered and activated users can see links. ]. The male's plumage is all black with a prominent black crest made up of elongated feathers from the forehead and crown. The bill is dark grey. The tail is also black with two lateral bright red panels. Females are black with yellow-orange stripes in the tail and chest, and yellow grading to red spots on the cheeks and wings. The bill is pale and horn-coloured. The underparts are barred with fine yellow over a black base. Male birds weigh between 670 and 920 grams (1.5–2 [Only registered and activated users can see links. ]), while females weigh slightly less at 615–870 grams (1.25–1.75 lb).[Only registered and activated users can see links. ] In common with other cockatoos and parrots, Red-Tailed Black Cockatoos have [Only registered and activated users can see links. ] feet, two toes facing forward and two backward, that allow them to grasp objects with one foot while standing on the other, for feeding and manipulation. Black cockatoos are almost exclusively left-footed (along with nearly all other cockatoos and most parrots).[Only registered and activated users can see links. ]
    به دوستم در خیلی از منبع اینگونه عنوان شده
    این نژاد جز زیرگونهایی است همانند تاج زرد که 3رده سایزی خاص داره یعنی شما اگر کتاب دکتر جسیکا هریسون مطالعه بفرمایید درباره اطلاعات کلی کاکاتوها هست
    در این کتاب قید این پرنده رابطه نزدیکی با نژاد دم زرد داره و گونهای هم رده خودش دانشمندان هنوز دلیل رشد جثه دربرخی مناطق نمیدونند اما چیزی که مشخص قالب این پرنده با جثه ای بالاتر از حد نرمال کاکاتوها هستند
    اتفاقا در فارمهای پاکستان هر دو نمونه متوسط و بزرک به راحتی پیدا میشه که جثه ای بالای 65سانت دارند البته همیشه گونهای نر چثه بزرگتری دارند
    کاربرانی که پست آرام عزیز را سپاس کرده اند: adea, bashar, MaHaK,meysam, payiz_zxc,reza.hodhod, کاکاتو

8. Top | #8

شماره عضویت
    556
    عنوان کاربر
    مدیر بازنشسته
    میانگین پست در روز
    0.27
    سپاس
    803
    سپاس شده : 875 بار در 204 پست
    حالت من : Badjens
    دوستان عزيز ، سايت معتبري كه شما ازش ترجمه مي كنين كدوم سايته ؟؟؟ شما نه منبع ذكر كردين نه دليل موجه آوردين ، بزرگ ترين كاكاتو در استراليا پالم هست ، اين كاكاتو دم قرمز كه شما اينجا گفتين توي سايتهاي معتبري كه من حداقل ٥ ساله دارم توشونرمطالعه مي كنم بينن ٦٠-٧٠سانتي متررعنوان شده و پالم كاكاتو بالاي ٦٠ سانتي متر ، كه پالم شخص بنده الان حدود ٧٠ سانت قدشه ...
    توي تمام مقالات " معتبر " و سايتهاي بزرگي مثه national geography هم اين موارد ذكر شده ، ضمنا اين طوطي از لحاظ اخلاقي شبيه ميجر ميشل هست و چون حالتهاي تهاجمي و " استعداد كم " در سخنوري داره طرفدار زيادي نداره ...
    کاربرانی که پست amirali_v عزیز را سپاس کرده اند: meysam,mr.teymouri, payiz_zxc,reza.hodhod,آرام

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)